Ģimenes ārstu konsultatīvais tālr. 66016001
Senioriem.lv

Saldo OSTEO recepšu grāmata

„Ašais" biezpiens

Biezpiens, banāns, jogurts

Biezpienu ieliek bļodiņā. Tam pa virsu nelielās ripiņās sagriež banānus un visu pārlej ar jogurtu. Banānus var papildināt vai aizstāt ar jebkuru augli vai ogu, kas labi garšo un ir pieejams.

 

Biezpiena sacepums

½ kg biezpiena, 2 olas, 25 g cukura (pēc vēlmes un atkarībā no biezpiena skābuma), 50 g manna + nedaudz formas kaisīšanai, nedaudz margarīna vai sviesta (formas ieziešanai un sacepuma virsmas «ieziešanai»), šķipsniņa sāls. Ja ir vēlēšanās, var likt klāt rozīnes un/vai sasmalcinātus riekstus, rīvētu citronu miziņu.

Olu dzeltenumus atdala no baltumiem. Baltumus ieliek vēsumā (ledusskapī), lai vieglāk būtu vēlāk sakult. Pie olu dzeltenumiem pieliek 25 g cukuru un ar mikseri kārtīgi sakuļ. Biezpienu samaļ (lai būtu viendabīga masa, ne katrs graudiņš atsevišķi) un pievieno sakultajiem olu dzeltenumiem, samaisa. Visam pievieno mannā un izvēlētās garšvielas, piedevas. Olu baltumiem pievieno šķipsniņu sāli un sakuļ stingrās putās. Sakultos olu baltumus lēni iecilā biezpiena masā. Pirms masu liek cepamā formā, formu ieziež ar margarīnu vai sviestu, izkaisa ar mannā. Biezpiena masai virsū uzliek margarīna vai sviesta piciņas, liek sakarsētā cepeškrāsnī (aptuveni 160 C) un cep aptuveni 25-40 min.Sacepumu var pasniegt ar saldu mērci vai ķīseli.

 

Biezpiena plāceņi un klimpas

1-2 paciņas biezpiena, 2-3 olas, 2 ēd. Karotes cukurs, šķipsniņa sāls.

Visu kārtīgi samaisa. Tad sadala 2 daļās - no vienas cep plāceņus, no otras gatavo klimpas. Plāceņu pagatavošana - pannā lej eļļu un no sagatavotās masas uz pannas liek plāceņus, cep, kamēr ir zeltaini brūnas abas puses. Klimpu pagatavošana - katliņā uzvāra ūdeni, mazliet pievieno sāli un ar tējkaroti liek iekšā mazas klimpiņas. Kad tās uzpeld ņem ārā. Gan plāceņus, gan klimpas pasniedz ar krējumu vai sviestu, vai ievārījumu.

 

 

Piena kokteilis

Piens, zemenes, cukurs, ledus - pēc vajadzības.

Ogas ar cukuru saberž vai saputo ar blenderi. Pielej atdzesētu pienu un turpina putot. Lej glāzē un pēc vēlmes var pievienot ledu. Zemenes var aizstāt ar jebkurām citām ogām vai augļiem, kā arī ar kādu no sulām. Arī piena vietā var izmantot jogurtu, tad kokteilis būs tumīgāks.