Ģimenes ārstu konsultatīvais tālr. 66016001
Senioriem.lv

Liepājas teātra aktrise Anita Kvāla


Jūtos es labi - un tā nav vien pieklājīga atbilde uz ikdienišķo kā klājas. Beidzot patiešām ir labi, jo ne no rītiem, ne arī kādā citā dienas brīdī nejūtu sāpes, dzīvoju harmonijā.

 

Ziemīgo laiku ir nomainījušas gaidas - pēc saules, pēc siltuma, pavasara un vasaras, pēc pastaigām gar jūru un veloizbraucieniem, kas ievelkas līdz nelielai krēslai.

 

Pavasaris, ko tā gaidu, ir ražīgs laiks. Ja ziemas baltos svētkus šoreiz bija iespēja pavadīt mierīgi, tos izbaudot kopā ar saviem mīļajiem, tad tagad pienācis laiks mēģinājumiem, tekstu apgūšanai un lieliem plāniem.

 

Man pavisam nesen jautāja: „Kā tas ir - slimot ar osteoporozi, bet tajā pašā laikā būt tik aktīvai?" Es par to nebiju domājusi, un tieši tāpēc mana atbilde skan šādi - es zinu, ka man ir jāuzmanās trauslo kaulu dēļ, es zinu, ka man ir nepieciešamas zāles, tomēr neesmu ieciklējusies uz to, ka man ir šī slimība. Man ir mēģinājumi, tuvinieki, garas pastaigas gar jūru siltos vakaros, veloizbraucieni, tāpat joprojām cītīgi vingroju - tā ir mana aktīvā dzīve, kurā nav vietas domām par slimību. Ne jau velti apkārt virmo atziņa, ka tieši attieksme nosaka, kāda ir katra ikdiena, baltās un arī ne tik baltās dienas.